logo
+420 608 384 850
+420 483 306 345

Sportovní a rekreační vyžití v okolí

Vyjeďte si na kole
Pokud je kolo to co hledáte na dovolené ujišťujeme vás, že v okolí naleznete dostatek nejenom vhodných, ale hlavně velmi zajímavých tras a výletů pro cykloturistiku. Vaše výlety budou protkané spoustou vyhlídek, adrenalinových sjezdů, ale najdete zde i spoustu tras pro začátečníky nebo děti.

Tipy na cyklovýlety

logo

logo

Kam na pěší výlet?
Pokud jste se rozhodli prozkoumat okolí penzionu po svých určitě nebudete zklamáni. Naleznete stovky romantických zákoutí, skalnatých vyhlídek, rozhleden a pokud Vám ještě zbudou síly můžete zdolat některý z okolních vrchů. A na cestu k nám si určitě nezapomeňte přibalit košík na houby, protože celé Jizerské hory jsou houbařským rájem.

Trasy pro pěší

Zimní sporty

Sjezdové tratě
Penzion u Kocoura se nachází 200m od od Ski areálu Černá říčka. Terény jsou vhodné pro začátečníky, pokročilé i pro snowboarding. Jsou zde čtyři sjezdové tratě, různé obtížnosti o celkové délce 2,4 km. Ve středisku je rovněž dětský provazový vlek s lyžařskou a snowboardovou školou.

Ski areál Černá Říčka

logo

logo

Pro náročnější lyžaře můžeme nabídnout lyžařské středisko Harrachov (12 km). Ve středisku lze najít tři lyžařské areály: Zákoutí, Amálka a Čertova hora s nejdelší sjezdovkou 2200 m. Na své si přijdou i milovníci snowboardingu. A pro ty, kteří by chtěli vyzkoušet i něco jiného, je zde Bobová dráha a Fly Park Harrachov.

Lyžování v Harrachově


Běžecké trasy
V blízkosti našeho penzionu prochází Jizerskou magistrálu, která patří k nejoblíbenějším běžkařským trasám v republice. K nejkrásnějším trasám patří ty v okolí Kristiánova, Bedřichova, Nové Louky a Jizerky.

Kam na běžky

logo

Naši klienti nám napsali...

Neplánovaně a skutečně narychlo jsme vybrali letos (2021) dvoudenní ubytování v rodinném penzionu u Kocoura. Rozhodující nebyla cena, ale to, že se jednalo o soukromý, rodinný penzion a kladné hodnocení ostatních hostů. Proto jsme se rozhodli s manželkou podělit se o naše zážitky při dvoudenním pobytu s dalšími, případnými zájemci. Pokud vše zkrátím, byli jsme opravdu překvapeni příjemným jednáním paní a pana majitele, údržbou jejich penzionu a čistotou. S paní majitelkou jsme si povyprávěli naše zážitky, dostali jsme rady kudy a kam jet na kolech. Mimořádně nás překvapil pan majitel, který je letitým včelařem, s jeho nabídkou včelích produktů.  Jako kolaři jsme byli spokojeni i s uskladněním a zabezpečením našich kol.  Pokud se týká polopenze, je to vždy věc názoru a dohody s ubytovatelem, my jsme ale byli spokojeni. Těšíme se proto opět na další pobyt v tomto rodinném penzionu, a přejeme majitelům hodně slušných a také spokojených zákazníků.

Jiří a Drahoslava Daňhelovi

Děkujeme za vlídné přijetí, vynikající kuchyni. V hledání ubytování po internetu se obvykle nemýlíme a teď to vyšlo na 100%!! Manželce jsem ukázal krásy Jizerských hor, kam jsem před 40 lety lety jezdíval na tábor. Ještě jednou díky. Připadali jsme si jako doma u vašich sedmi kočiček (kocourků).

Míla a Jan Tlustých