Tipy na výlet a sportovní vyžití


Skiareál U Čápa - Kořenov Příchovice Skiareál U Čápa - Kořenov ..

2km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Skiareál U Čápa - Kořenov Příchovice je malý lyžařský areál vhodný pro rodiny s dětmi. Leží na severu České republiky 6km od lyžařského centra Harrachov. Nachází se na rozhraní J..


Tanvald Tanvald

2km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Tanvald je menší české město na okraji Jizerských hor. Původní dřevařská osada ze 16. století se postupně stala průmyslovým centrem, ve kterém dnes ..


Rozhledna Tanvaldský Špičák Rozhledna Tanvaldský Špičá..

3km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Rozhledna Tanvaldský Špičák stojí na hoře Tanvaldský Špičák 831 m n.m. Nachází se v Jizerských horách v České republice. Rozhledna Tanvaldský Špičák je vysoká 18 m a vyhlídková p..


Skiareál Špičák Skiareál Špičák

3km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Skiareál Špičák je největší lyžařský areál v Jizerských horách. Nachází se v České republice. Sjezdové tratě jsou vhodné pro všechny návštěvníky. Skiareál Špičák nabízí tratě v d..


Rozhledna Štěpánka Rozhledna Štěpánka

3km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Rozhledna Štěpánka se nachází na kopci Hvězda (959 m n.m.) , cca 4 km východně od města Tanvald , v Jizerských horách , v České republice . O rozhledně Rozhledna Štěpánka je ..


Vyhlídka Terezínka Vyhlídka Terezínka

3km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Skalní Vyhlídka Terezínka se nachází v Česku , v Jizerských horách , jihozápadně od města Tanvald , na severovýchodním úbočí vrcholu Muchov (787 m n.m.) . Vyhlídka Terezínka byla..


Ski areál Černá Říčka Ski areál Černá Říčka..

3km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Ski areál Černá Říčka se nachází v lokalitě Černá Říčka, která spadá pod správu obce Desná. Leží v CHKO Jizerské hory asi 4km od polských hranic, 30km východně od Liberce a asi 1..


Muzeum ozubnicové dráhy Muzeum ozubnicové dráhy

4km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Muzeum ozubnicové dráhy je muzeum věnováné hlavně zubačce, která jezdí na trase Tanvald - Kořenov. Nachází se v bývalé železniční stanici Kořenov (vstup je z nástupiště v pravé č..


Ski areál Kořenov- Rejdice Ski areál Kořenov- Rejdice..

4km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Ski areál Kořenov- Rejdice se nachází na severu České republiky v obci Kořenov - Rejdice na hranici Jizerských hor a Krkonoš. Kořenov leží na tahu Tanvald - Harrachov. Ski areál..


Bílá Skála Bílá Skála

4km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Bílá Skála je skalní blok z křemence, který se nachází v Krkonoších v České republice . Nachází se v nadmořské výšce 964 m. Z místa je díky vyvýšení nad okolní les zajímavá vyhl..


Lanové centrum Harrachov Lanové centrum Harrachov

5km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Lanové centrum Harrachov je adrenalinové centrum. Nachází se mezi Kořenovem a lyžařským centrem Harrachov v Krkonoších v České republice. Bylo otevřeno v roce 2003. Lanové centr..


Smržovka Smržovka

6km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Smržovka je město v severních Čechách, které leží mezi Jabloncem nad Nisou a Tanvaldem. Město je jedním z výchozích bodů pro návštěvu turistické oblasti Jizerské hory...


Vodní nádrž Souš Vodní nádrž Souš

5km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Vodní nádrž Souš je údolní přehradní nádrž na říčce Černá Desná v České republice. Leží v CHKO Jizerské hory asi 6km po silnici od obce Desná směrem na Hejnice a asi 5km vzdušnou..


Ski areál Zlatá Olešnice Ski areál Zlatá Olešnice..

5km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Ski areál Zlatá Olešnice je menší sjezdovka u obce Zlatá Olešnice . Vlek se nachází na jihozápadní straně vrchu Javorník v Jizerských horách , v České republice . Nabízí dva vlek..


Josefův Důl Josefův Důl

7km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Josefův Důl je obec, která leží v údolí řeky Kamenice v Jizerských horách , v České republice . Je to malebné a klidné místo, které nabízí celou řadu příležitostí pro výlety. H..


Vodopád Jedlový Důl Vodopád Jedlový Důl

7km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Vodopád Jedlový Důl se nachází v severní části České republiky , v Josefově Dole v Jizerských horách a patří mezi jedinečná místa Jizerek. Celé údolí se rozkládá na více než 12..


Protržená Přehrada na Bílé Desné Protržená Přehrada na Bílé..

6km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Protržená Přehrada na Bílé Desné se nachází v severní části Česka , v Jizerských horách , cca 4 km od Josefova Dolu . Přehrada byla postavena v letech 1912 až 1915. Její stavbu i..


Mariánskohorské boudy Mariánskohorské boudy

6km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Mariánskohorské boudy se nacházejí na severu České republiky , cca 2 km severovýchodně od Josefova Dolu , v Jizerských horách , na Mariánskohorském hřebeni. Jedná se o malou osad..


Bobová dráha Harrachov Bobová dráha Harrachov

7km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Bobová dráha Harrachov je jedinou drahou v Česku , která je v celé své délce vyhřívaná. Nachází se v Harrachově , cca 400 m od centra obce, na kraji Anenského údolí. Bobovka Ha..


Pramen Nisy Pramen Nisy

7km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz 

Pramen Nisy se nachází na severu České republiky , v katastru obce Nová Ves nad Nisou, v Jizerských horách , cca. 3 km od Jablonce nad Nisou . Zde řeka Nisa začíná svojí cca. 250..


Najít více zajímavostí »
Vložte zajímavosti v okolí na svůj web »

Fotografie z Panoramio jsou chráněny autorským zákonemCykloturistika v Jizerských horách

Pokud je kolo to co hledáte na dovolené ujišťujeme Vás, že pokud se ubytujete v Jizerských horách naleznete dostatek nejenom vhodných, ale hlavně velmi zajímavých tras a výletů pro cykloturistiku.

Vaše výlety budou protkané spoustou vyhlídek, adrenalinových sjezdů i tras pro začátečníky nebo děti. Některé tipy na výlet na kolech naleznete zde (cykloturistika jizerské hory)


Lyžování - zimní sporty v okolí Penzionu u Kocoura Jizerské hory

Penzion u Kocoura se nachází 200m od od SKI Areálu Černá říčka v Jizerských horách. Černá  Říčka je součástí obce Desná v Jizerských horách. Svou polohou a nadmořskou výškou nabízí ideální podmínky pro lyžování na přírodním sněhu. Terény jsou vhodné pro začátečníky i pokročilé a také pro snowboarding. Jsou zde čtyři sjezdové tratě, různé obtížnosti, o celkové délce 2,4 km. Hlavní červená sjezdovka je velmi kvalitně osvětlena a poskytuje tak bezpečné a pohodlné noční lyžování. Ve středisku je rovněž dětský provazový vlek s lyžařskou a snowboardovou školou pro děti i pro dospělé. Pro vyznavače snowboardingu jsou zde budovány skoky, board slyding, atd.

Sjezdové tratě jsou denně strojově upravovány a pokud počasí lyžování nepřeje i uměle zasněžovány. V areálu najdete také půjčovnu lyžařského vybavení a snowboardů, servis s broušením hran, voskováním, seřizováním a dalšími službami.

Pro náročnější lyžaře můžeme nabídnout nedaleko vzdálené lyžařské středisko Harrachov (12 km). Lyžařské sjezdovky jsou vybaveny moderním systémem umělého zasněžování, a proto nabízí jedinečné podmínky po celou zimu a kvalitní lyžování až 5 měsíců v roce. Ve středisku lze najít tři lyžařské areály: Zákoutí, Amálka a Čertova hora s nejdelší sjezdovkou 2200 m. Dále mohou lyžaři využít dvě sedačkové lanovky a dalších sedm vleků. Na své si přijdou i milovníci snowboardingu. A pro ty, kteří by chtěli vyzkoušet i něco jiného je zde Bobová dráha a Fly Park Harrachov, odkud si můžete odnést spoustu nezapomenutelných zážitků.


Běžecké trasy v Jizerských horách

V blízkosti našeho penzionu naleznete Jizerskou magistrálu. Patří k nejoblíbenějším běžkařským trasám v republice. Chráněná krajinná oblast i národní parky jako Jizerskohorské bučiny nabízí mimořádný zážitek rekreačním i závodním běžkařům, kteří si mohou vybrat z několika základních tras. K nejkrásnějším patří okolí Kristiánova, Bedřichova, Nové Louky a Jizerky. Cestu zpestřují rozhledny s výhledem na Jizerské hory nebo řada pomníčků připomínající památné události jako pytlácké přestřelky nebo případy zbloudění a umrznutí :-). Nejúchvatnější je ovšem sama příroda. Stopa je vedena lesními pěšinami mezi zasněženými smrky, po bílých pláních s výhledy do krajiny i kolem zamrzlých vodopádů, říček a potoků pokrytých bledě modrou krustou. Trať je pravidelně udržována frézovou rolbou a na každém rozcestí naleznete orientační mapy a rozcestníky. Po dobu sezóny jsou i o víkendech při cestě otevřeny kiosky ( na Hřebínku, na Promenádní cestě, Na Knajpě) a na Bedřichově, Nové Louce, Smědavě a Jizerce i restaurace.


Celoročně můžete navštívit

Koupání

  • Liberec - Babylon, krytý plavecký bazén
  • Jablonec nad Nisou - krytý plavecký bazén /tobogán/